top of page

R, 16. veebr

|

Pärnu

Rahvusvaheline konverents: "Projektijuhtimisest projektimajandusse"

Pärnu toimub toimub 16.veebruaril koverents, mis keskendub eri valdkondada projektijuhtimise väljakutsetele, muudatustele ja innovatsioonile.

Rahvusvaheline konverents: "Projektijuhtimisest projektimajandusse"
Rahvusvaheline konverents: "Projektijuhtimisest projektimajandusse"

Time & Location

16. veebr 2024, 09:00 – 17:00

Pärnu, Ringi 35, Pärnu, 80012 Pärnu maakond, Eesti

About the event

Rahvusvaheline projektijuhtimise konverents toimub juba teist korda, seekord on peakorraldajaks TÜ Pärnu kolledž, koostöös EPMA-ga. Konverentsi pealkiri on: "Projektijuhtimisest projektimajandusse" ja see keskendub erinevate projektijuhtimise valdkondade ühildamisele ja väljakutsete lahendamisele. Piletimüük on alates tänasest avatud SIIN

Mis väärtust pakub projektipõhine juhtimine?

Mis on projekt? Mida tähendab projektijuhtimine? Kuidas saavutame soovitud muudatusi, eesmärke? Milles seisneb projektimajandus? Kõik need olid, on ja ka jäävad olulisteks küsimusteks, aga nende küsimuste-vastuste taustal on toimunud laiem ja sügavam nihe, mis tegelikult ei piirdu ammuilma ainult projektidega. Vaikimisi, kuid samas jõuliselt on projektidest saanud meie ajastu arengu- ja majandusmootor ja oleme jõudnud projektimajandusse ehk projektipõhisesse majandusse. Millist halduskoormust nõuab ja millist väärtust loob projektipõhine organiseerumine tavapäraste struktuuride kõrval, sellele püüamegi konverentsil keskenduda.

Kellele luuakse projektimajanduses väärtust?

Erinevate valdkondade ülene õppimine on disainmõtlemise aluseks. Innovatsioon tekib  just erinevate partnerite kaasamisest nii teadus-, haridus-, ettevõtlus-, kolmandast kui avalikust sektorist. Peamine projektikoostöös maksev valuuta on muidugi projekti ajal ja tulemusena saadav kasu, loodud väärtus. See on sarnane kõikides organisatsioonides. Seesama kasu on kütus, mille varal toimub nihe projektijuhtimisest projektimajandusse -  koostöös saavutatud selgelt mõõdetavad eesmärgid. Samas on projektivõrgustumise kaudu loodavad uued võrgustikud tihti aluseks püsivatele koostöösuhetele. Seda loodame ka konverentsil pakkuda.

Millist väärtust konverentsil pakume?

Konverents käsitleb nii riiklikus kui rahvusvahelises mõõtmes mitut vaadet mainitud kasule. Ühest küljest projektijuhtimise õpetamine, uurimine ja rakendamine ülikoolides, teisalt aga projektikoostöö nii era-, kolmandast kui avalikust sektorist partnerite hüvanguks. Käsitlemata ei jää erinevad projektijuhtimise tehnikad ning ka kaasaegse tehisaru (AI) rakendamise võimalused. Konverentsipäev algab ühise plenaarsessiooniga, millele järgnevad väiksemad valdkondlikud paralleelsessioonid projektijuhtimisest . Päeva võtab kokku ühine võrgustumist soodustav õhtusöök (eraldi registreerumisega).

  • Konverentsipäev algab ühise plenaarsessiooniga,
  • Järgnevad väiksemad paralleelsessioonid projektijuhtimisest valdkonniti ja osakonniti ning ülikoolist väljapoole suunatud projektikoostööst,
  • Päeva võtab kokku ühine paneeldiskussioon.

Share this event

bottom of page