Image by Annie Spratt

Eesti Projektijuhtimise Päev 2022

26. august 2022

Edasi normaalsusse?

Radisson Collection Hotel Tallinn, Rävala pst. 3
 

KUTSE

Meil on hea meel kutsuda Teid 2022. aasta projektijuhtimise päevale, mis kannab pealkirja: „Edasi normaalsusse?“. Konverents keskendub eelkõige kriisijuhtimisele, samuti arutleme selle üle, kuidas meie igapäevane elu on mitme ülemaailmase kriisi mõju all muutunud.

 

Millised trendid tänapäeval valitsevad? Kuidas on muutunud arenguvõimalused? Kas meie professionaalne elu üldse saab lähiajal normaalseks?

Programm ja esinejaid varsti paigas, uuendame infot igal nädalal - jälgige ürituse veebilehte ja EPMA Facebook lehte!

HINNAINFO, KM EI LISANDU:

Konverentsil kohapeal osalemine: 295 € - sisaldab lõunat ja kohvipause

EPMA liikmele osalustasu kohapeal: 195 € - sisaldab lõunat ja kohvipause

Veebis osalemine: 195 € 

Programm ja esinejad:

* Korraldajatel on õigus programmi igal ajal muuta

Button

AEG:

09:30 - 10:00

Hommikukohv ja registreerimine

Button

AEG:

10:00 - 10:15

Konverentsi sissejuhatus

Rain Veetõusme
Moderaator

Tallinna Majanduskool, ajakirjanikud.ee

Rain Veetõusme on õppejõud ja ettevõtja. Tema käe all on sündinud suhtekorralduse tugiteenus Ajakirjanikud.ee ning kõrvuti kommunikatsiooni valdkonnaga on ta tegev ka väikelaevade maailmas.

Rain on olnud õppejõud 20 aastat. Eelkõige on tema loengute teemadeks kommunikatsioon ja turundus, kuid jagab ka kogemusi ka loovustehnikate ja ettevõtluse teemadel Tallinna Majanduskoolis ja Tallinna Ülikoolis.

Button

AEG:

10:15 - 10:30

Olukord riigis - tulevik ja projektide roll selles

Janek Mäggi

Janek Mäggi on 2021. aastal Äripäeva suhtekorraldusfirmade TOPi võitnud kommuniktsioonibüroo Powerhouse asutaja. Ta on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Ta on töötanud 1994-1997 Äripäevas, 1997-2000 SEB Panga asepresidendina ning 2001-2002 ETV-s Eurovision 2002 Internetivärava juhina ja 2008. aasta kevad- ja sügishooajal majandussaate „Miljon senti” saatejuhina. Janek on alates 2005. aastast Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees. 5. veebruaril 2014 asutas ta koos Hille ja Toivo Tänavsuuga SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi „Kingitud Elu“. 09. jaanuaril 2018 asutas ta koos Indrek Laulu, Väino Kaldoja ja Urmas Viilmaga Kirikufondi (SA EELK Toetusfondi) ning on fondi juhataja. Janek oli aastatel 2018-2019 riigihaldusminister.

Button

AEG:

10:30 - 11:15

Professionaalsete oskuste arendamisvõimalused ebastabiilsel ajal

Ivars Ruginis

Latvian National Project Management Association

Ivars Ruginis on Projektijuhtide Akadeemia rajaja ja International Project Management Association esindaja Lätis. Ivarsil on üle 20 aastane kogemus keeruliste projektide juhtimise ja projektiportfellidega, olles muuhulgas teinud koostööd erinevate suurpankadega IT ja finantsvaldkondades. Ivars on olnud ka IPMA asepresident.

Ivars räägib konverentsil projektijuhi professionaalse elu ja oskuste arendamise võimalustest ebastabiilsusel ajal, lisaks annab ülevaate tänapäevastest praktikatest õppimisvõimaluste ja sertifitseerimise alal.

Button

AEG:

11:15 - 11:45

Ebastabiilsus on uus normaalsus

Ursel Velve

Mainor Ülemiste

Ursel Velve on omandanud Liverpooli Ülikoolis rahvusvahelise turunduse magistrikraadi, ta on tippjuht, hobitriatleet ning täidab hetkel Mainor Ülemiste juhatuse esimehe kohustusi ja panustab Baltimaade suurima ärilinnaku kujundamisse innovatsioonijuhi rollis. Mainor Ülemiste juhtkonnas on Ursel toimetanud kokku juba 8 aastat, kuid eelnevalt on Ursel juhtinud Samsung Electronics Eesti piirkonda.

Ursel räägib konverentsil, kuidas uus normaalsus on see, et stabiilsust ei ole. Ursel toob näiteid, kuidas ta läheneb igapäevaselt asjadele uut moodi ning kuidas teadmatuses organisatsioone ja projekte juhtida.

Button

AEG:

11:45 - 12:15

Kriisijuhtimisest 24/7
toimega suurtootmises

Meelis Eldermann

Viru Keemia Grupp

Meelis Eldermannil on pikaajaline juhtimiskogemus erinevates ärisektorites. Viru Keemia Grupi juhatuse aseesimehe ja tehnikadirektorina on Meelis juhtinud mitmeid kriise alates nafta maailmaturgude langusest kuni pandeemiakriisini välja.

Meelis räägib konverentsil kriisijuhtimisest 24/7 toimega suurtootmises.

Button

AEG:

12:15 - 13:00

Lõuna

Button

AEG:

13:00 - 13:30

Ettevõtluse õppetunnid

Kristel Kruustük

Kristel Kruustük on tarkvaratestimisettevõtte Testlio asutaja. Tema missiooniks on julgustada noori ja naisi alustama ettevõtlusega. Kristel on öelnud, et läbi ettevõtluse ja tehnoloogia on võimalik maailmas väga palju asju paremaks muuta.

Kristel räägib konverentsil oma kogemustest ja õppetundidest ning küsimuste/vastuste vormis.

Button

AEG:

13:30 - 14:00

Kriisist ja mitte ainult

Aleksei Filippov

Milrem Robotics

Aleksei Filippov on projektijuhtimise osakonna juht Milrem Robotics’is. Enne liitumist Milrem Robotics’iga töötas Aleksei alates 2012.a. Ericssonis, kus tema peamiseks vastutuseks oli programmi- ja projetiktijuhtimine erinevates kliendiüksustes vastutades muuhulgas Eesti valitsuse pilvelahenduse arendamise, valitsuse strateegiliste sidevõrkude ja kommertsoperaatorite raadiojuurdepääsuvõrkude juurutamise ning üleriigilise nutikate elektriarvestite kasutuselevõtmise planeerimise eest. Viimased kolm aastat töötas Aleksei Ericssoni tooteturvalisuse juhi meeskonnas arendusjuhina. Aleksei on sertifitseeritud Project Management Professional (PMP®) ja lõpetanud Kaitseväe Akadeemia ja USA Õhuväe Juhtimis- ja Staabikolledži. Lisaks on tal ka on magistrikraadi rahvusvaheliste suhete alal Syracuse ülikoolist USAs.

Aleksei räägib konverentsil, kuidas Milrem Robotics on tulnud toime COVD-19 väljakutsetega, mida on sellest õpitud, kuidas töötab projektijuhtimise meeskond ning mis on Milrem Robotics tulevikuplaanid.

Button

AEG:

14:00 - 14:30

Ehitus kui pideva kriisi juhtimine

Miina Karafin

Nordecon

Miina Karafin on Nordecon AS äritehnoloogia juht, kelle igapäeva tööks on ehituse peatöövõtu ettevõttes digitaalsete lahenduste rakendamine protsessi parendamise eesmärgil. Miina on lõpetanud TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse eriala, on konverentsi BIMsummit Estonia peakorraldaja ning tegutseb Digitaalehituse klastri juhatuses.

Miina räägib konverentsil, millised väljakutsed on ehitussektoris ja kuidas läbi digitaalsete lahenduste pidevat kaost on õnnestunud samm-sammult vähendada kuna konservatiivses sektoris on muudatuste juhtimine tõeline väljakutse.

Button

AEG:

14:30 - 14:45

Kohvipaus

Button

AEG:

14:45 - 15:30

Loovus, kui kriisijärgse ühiskonna juhtimiskvaliteedi lahutamatu osa

Elari Tamm

Arco Vara Kinnisvarabüroo

Elari Tamm on ettevõtja ja õppejõud, sh ta on viimased 7 aastat õpetanud Mainori ülikoolis üliõpilasi loovalt mõtlema. Lisaks omab Elari 18 aastast kogemust kinnisvara vahenduse ettevõtluses ja jätkab antud kogemuse omandamist täna ka Arco Vara Kinnisvarabüroos.

Elari räägib konverentsil, kui tähtis on kasutada äriprojektides loovust ja miks see on tänapäeval vältimatuks muutunud.

Button

AEG:

15:30 - 16:00

Eesti Pagulasabi – vabaühenduse tegutsemisvõimalused pagulaskriisis

Anu Viltrop

Pagulasabi

Anu Viltrop on MTÜ Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht ja juhatuse liige. Pagulasabisse jõudis Anu 2016. aastal vabatahtliku tugiisikuna, kui aitas mitmel pagulastaustaga perel end Eestis sisse seada ja paremini kohaneda. Kuid juba paar aastat hiljem andis Anu sõrme ning sukeldus Pagulasabi tegevustesse juba ametliku töötaja ja juhatuse liikmena. Varasemalt on Anu tegelenud mitmes erinevad valdkonnas, peaasjalikult sotsiaalvaldlkonna ja lõimumisprojektide – projektijuhina ning vabatahtlike kaasajana, koolitajana ja nõustajana.

Button

AEG:

16:00 - 16:30

Vabatahtlike motiveerimine kriisi ajal

Lauri Luide

Vabaühenduste liit

Lauri Luide on Vabaühenduste Liidus riigi strateegiline partner vabatahtliku tegevuse valdkonna arendamise alal, juhtides vabatahtliku tegevuse võrgustikku, viies läbi koolitusi, seminare ja arenguprogramme, et vabaühendused oleksid vabatahtlike kaasamisel veelgi edukamad. Lauri on vabatahtliku tegevuse valdkonna arendamisega tegelenud juba 15 aastat. Lisaks oli Lauri 2009. aastal loodud Serve the City Tallinn organisatsiooni kaasasutaja, mis ligi 10 aasta jooksul kaasas ja vahendas tuhandeid vabatahtlike erinevatesse organisatsioonidesse üle terve Tallinna.

Button

AEG:

16:30 - 16:55

Paneeli teema: Kuidas juhtida projekte, kui ressursid on ebakindlad

Täpsustamisel

Enamik inimesi oskab ressursse planeerides arvestada rahaga, suur osa mõistab, et kriitilised ressursid on ka aeg ja inimesed. Ometi on terve rida ressursse, mille olemasolu on kriitilise tähtsusega, kuid mida väga tihti planeerida ei osata. Näiteks oskused ja asjad. Kuid ressursina võib käsitleda ka motivatsiooni ja olukorda.

Milliste ressursside planeerimisel tehakse kõige enam vigu?

 
Refreshments on Table
Registreeru konverentsile!

Osaleja info

arrow&v
Vali kohalolek
EPMA Liige

Arve info (kui soovid arvet):

Täname registreerumast!