top of page
PM Days tagasi yles
Image by Annie Spratt

Eesti Projektijuhtimise Päev 2023

3. veebruar 2023

Edasi normaalsusse?

Radisson Collection Hotel Tallinn, Rävala pst. 3
 

Partnerid

Kutsume teid osalema Eesti Projektijuhtimise Päeva konverentsile! Tegemist on projektijuhtimise alase võrgustiku loomise ja uute sihtide seadmise konverentsiga, mille fookuses on kriisi- ja muudatuste juhtimine uuel ajastul, mil normaalsus on projektijuhtimises saanud täiesti uue tähenduse. Kõnelejatel on pikaajalised kogemused väga erinevates juhtimisvaldkondades ning paneeldiskussioonil vastavad eksperdid teie küsimustele. Päeva vältel saab ka keha kinnitada ja kohvipauside ajal võrgustikku laiendada ja kontakte luua. Konverentsi korraldab Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon (EPMA), koostöös Tartu Ülikooliga.

Konverents: „Edasi normaalsusse?“ keskendub eelkõige kriisijuhtimisele, samuti arutleme selle üle, kuidas meie igapäevane elu on mitme ülemaailmse kriisi mõju all muutunud. Millised trendid tänapäeval valitsevad? Kuidas on muutunud arenguvõimalused? Kas meie professionaalne elu üldse saab lähiajal normaalseks?

Jälgige ürituse veebilehte ja Facebook lehte.

HINNAINFO:

199 € - Kohapeal osalemine, sisaldab lõunat ja kohvipause

129 € - EPMA liikme osalustasu kohapeal, sisaldab lõunat ja kohvipause

129 € - EPMA koostööpartneri osalustasu kohapeal, sisaldab lõunat ja kohvipause

129 € - Veebis osalemine 

Programm ja esinejad:

* Korraldajatel on õigus programmi igal ajal muuta

Button

AEG:

09:30 - 10:00

Hommikukohv ja registreerimine

Avatar 82
Button

AEG:

10:00 - 10:05

Konverentsi sissejuhatus

Ain Hinsberg

Moderaator

Ain on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži uurimiskeskuse projektijuht. Ta on pikalt elanud ja töötanud Soomes, olles Helsingis tegutseva Haaga-Helia rakendusliku kõrgkooli juures projektide koordinaatoriks. Ainil on ulatuslik välisprojektide koordineerimise kogemus, lisaks on ta aktiivselt tegev turismi valdkonnas.

Avatar 82
Button

AEG:

10:05 - 10:10

Olukord riigis - tulevik ja projektide roll selles

Annely Akkermann

EV rahandusminister

Videotervitus

Avatar 82
Button

AEG:

10:10 - 10:15

EPMA ülevaade

Tiit Valm

EPMA juhatuse liige, projektijuhtimise meistriklassi koolitaja

Tiidul on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 20 aasta, töötades nii väike- kui suurettevõtetes. Ta on EPMA juhatuse liige, koolitaja ja ettevõtja.

Avatar 82
Button

AEG:

10:15 - 10:30

Vaade eurotoetuste maailmale projektipõhisuse vaatenurgast

Urmo Merila

Riigi Tugiteenuste Keskus

Urmo Merila on Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste arendamise osakonna juhataja, kelle töö hõlmab muuhulgas ka Euroopa Liidu erinevate fondide ja struktuuritoetuste infosüsteemi arendamist.

Avatar 82
Button

AEG:

10:30 - 11:15

Professionaalsete oskuste arendamisvõimalused ebastabiilsel ajal/ How is professional skills development and certification changed?

Ivars Rungis

Latvian National Project Management Association

Ivars Rungis on Projektijuhtide Akadeemia rajaja ja International Project Management Association esindaja Lätis. Ivarsil on üle 20 aastane kogemus keeruliste projektide juhtimise ja projektiportfellidega, olles muuhulgas teinud koostööd erinevate suurpankadega IT ja finantsvaldkondades. Ivars on olnud ka IPMA asepresident.

Ivarsi kõne on inglise keeles ja ta räägib konverentsil projektijuhi professionaalse elu ja oskuste arendamise võimalustest ebastabiilsusel ajal, lisaks annab ülevaate tänapäevastest praktikatest õppimisvõimaluste ja sertifitseerimise alal.

Avatar 82
Button

AEG:

11:15 - 11:45

Ebastabiilsus on uus normaalsus

Ursel Velve

Mainor Ülemiste

Ursel Velve on omandanud Liverpooli Ülikoolis rahvusvahelise turunduse magistrikraadi, ta on tippjuht, hobitriatleet ning täidab hetkel Mainor Ülemiste juhatuse esimehe kohustusi ja panustab Baltimaade suurima ärilinnaku kujundamisse innovatsioonijuhi rollis. Mainor Ülemiste juhtkonnas on Ursel toimetanud kokku juba 8 aastat, kuid eelnevalt on Ursel juhtinud Samsung Electronics Eesti piirkonda.

Ursel räägib konverentsil, kuidas uus normaalsus on see, et stabiilsust ei ole. Ursel toob näiteid, kuidas ta läheneb igapäevaselt asjadele uut moodi ning kuidas teadmatuses organisatsioone ja projekte juhtida.

Avatar 82
Button

AEG:

11:45 - 12:15

Kriisijuhtimisest 24/7
toimega suurtootmises

Bert Lõuke

Viru Keemia Grupp

Bert Lõukel on pikaajaline juhtimiskogemus tööstusvaldkonnas. Viru Keemia Grupi tehnikajuhina on Berdi vastutuses energia, ressursi ja tootmisseadmete tõhus kasutamine terve väärtusahela ulatuses ehk põlevkivi kaevandamisest õli, elektrienergia ja soojuse tootmiseni. Arvestades 24/7 toimiva töötleva tööstuse eripära, on erinevate mastaabi kriisidega kokkupuutumine ja nende tulemuslik juhtimine vältimatu osa Berdi igapäevasest tööst. Bert on veendunud, et otsuseid peab langetama andmepõhiselt ja operatiivselt. Igast kriisist on meil midagi õppida.

Avatar 82
Button

AEG:

12:15 - 13:00

Lõuna

Lõunabuffee Radisson Collection Hotel restoranis MEKK

Avatar 82
Button

AEG:

13:00 - 13:30

Väikeettevõtluse ja konsultatsioonimaailma suurimad tulevikuväljakutsed ja -võimalused

Katrin Suursoo

EKA/EVEA

Katrin Suursoo on Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni juhatuse liige. Ta on alates 2005. aastast eraettevõtjana nõustanud kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja mittetulundusühinguid erinevate strateegiate (sh arengukavad, äriplaanid, ekspordiplaanid, riskianalüüsid jt), projektitaotluste, tasuvus- ja teostatavusanalüüside koostamisel, valmistanud ette ja viinud läbi mitmeid hankeid, uuringuid ning edukalt juhtinud siseriiklikke ja rahvusvahelisi projekte.

Avatar 82
Button

AEG:

13:30 - 14:00

Kriisist ja mitte ainult

Aleksei Filippov

Milrem Robotics

Aleksei Filippov on projektijuhtimise osakonna juht Milrem Robotics’is. Enne liitumist Milrem Robotics’iga töötas Aleksei alates 2012.a. Ericssonis, kus tema peamiseks vastutuseks oli programmi- ja projetiktijuhtimine erinevates kliendiüksustes vastutades muuhulgas Eesti valitsuse pilvelahenduse arendamise, valitsuse strateegiliste sidevõrkude ja kommertsoperaatorite raadiojuurdepääsuvõrkude juurutamise ning üleriigilise nutikate elektriarvestite kasutuselevõtmise planeerimise eest. Viimased kolm aastat töötas Aleksei Ericssoni tooteturvalisuse juhi meeskonnas arendusjuhina. Aleksei on sertifitseeritud Project Management Professional (PMP®) ja lõpetanud Kaitseväe Akadeemia ja USA Õhuväe Juhtimis- ja Staabikolledži. Lisaks on tal ka on magistrikraadi rahvusvaheliste suhete alal Syracuse ülikoolist USAs.

Aleksei räägib konverentsil, kuidas Milrem Robotics on tulnud toime COVD-19 väljakutsetega, mida on sellest õpitud, kuidas töötab projektijuhtimise meeskond ning mis on Milrem Robotics tulevikuplaanid.

Avatar 82
Button

AEG:

14:00 - 14:30

Ehitus kui pideva kriisi juhtimine

Miina Karafin

Nordecon

Miina Karafin on Nordecon AS äritehnoloogia juht, kelle igapäeva tööks on ehituse peatöövõtu ettevõttes digitaalsete lahenduste rakendamine protsessi parendamise eesmärgil. Miina on lõpetanud TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse eriala, on konverentsi BIMsummit Estonia peakorraldaja ning tegutseb Digitaalehituse klastri juhatuses.

Miina räägib konverentsil, millised väljakutsed on ehitussektoris ja kuidas läbi digitaalsete lahenduste pidevat kaost on õnnestunud samm-sammult vähendada kuna konservatiivses sektoris on muudatuste juhtimine tõeline väljakutse.

Avatar 82
Button

AEG:

14:30 - 14:50

Kohvipaus

Avatar 82
Button

AEG:

14:50 - 15:20

Koostöö roll kriiside lahendamisel

Pirkko Valge

Heateo Sihtasutus

Pirkko Valge juhib Heateo Sihtasutust, mis käivitab ja kasvatab suure ühiskondliku mõjuga algatusi. Pirkko eestvedamisel käivitati Eesti esimesed filantroopiafondid - Heateo Mõjufond ja Heateo Haridusfond, mis on tänaseks kaasanud erasektorist 4 miljonit eurot ja toetanud enam kui 25 mõjusat algatust. Varasemalt töötas Pirkko KPMG Estonias, Hansapangas ning Teatris NO99, juhtides erinevaid projekte strateegia, juhtide arendamise ja kommunikatsiooni vallas.

Pirkko räägib konverentsil erinevate sektorite vahelise koostöö olulisusest toimunud kriiside valguses ja õppetundidest, mida me nendest kogemustest võiksime kaasa võtta.

Avatar 82
Button

AEG:

15:20 - 15:50

Vabatahtlike motiveerimine kriisi ajal

Lauri Luide

Vabaühenduste liit

Lauri Luide on Vabaühenduste Liidus riigi strateegiline partner vabatahtliku tegevuse valdkonna arendamise alal, juhtides vabatahtliku tegevuse võrgustikku, viies läbi koolitusi, seminare ja arenguprogramme, et vabaühendused oleksid vabatahtlike kaasamisel veelgi edukamad. Lauri on vabatahtliku tegevuse valdkonna arendamisega tegelenud juba 15 aastat. Lisaks oli Lauri 2009. aastal loodud Serve the City Tallinn organisatsiooni kaasasutaja, mis ligi 10 aasta jooksul kaasas ja vahendas tuhandeid vabatahtlike erinevatesse organisatsioonidesse üle terve Tallinna.

Avatar 82
Button

AEG:

15:50 - 16:20

Paneeldiskussioon teemal: „Mis päevast kätte jäi?“

Lauri Luide, Marek Trautmann, Janeck Uibo

Võtame päeva kokku ja arutleme – kas edasi või tagasi, normaalsusse või ebanormaalsusse või hoopis uude normaalsusse? Paneelis osalevad lisaks konverentsil kõnelejatele ka ajakirja: "Edasi" autor ja edasi.org väljaandja, Janeck Uibo ning BLRT Grupi IT-direktor, Marek Trautmann

Avatar 82
Button

AEG:

16:20 - 16:30

Kokkuvõte, tänud, lõpetamine

Avatar 82

Registreeru üritusele kohe!

bottom of page